Technik ekonomista to zawód poszukiwany i dający szerokie możliwości zawodowe. Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach.

Ten zawód jest dla Ciebie!

Film prezentujący zawód

Wybierając ten zawód w naszej szkole, zdobędziesz umiejętności:

• obsługi urządzeń biurowych, posługiwania się finansowo-księgowymi programami komputerowymi,planowania i prowadzenia działalności gospodarczej, obliczania podatków,
  • prowadzenia spraw kadrowo-płacowych, prowadzenia rachunkowości,
  • wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z działalności gospodarczej.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:
Szkoła przygotowuje do egzaminu potwierdzającego dwie kwalifikacji w zawodzie:

• EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej - egzamin z tej kwalifikacji odbywa się po pierwszym półroczu klasy trzeciej.
  • EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych -uczniowie zdają egzamin po pierwszym półroczu klasy czwartej.

Uczeń odbywa również 4 tygodniową praktykę zawodową w renomowanych przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, bankach, biurach rachunkowych, instytucjach oraz urzędach miasta lub gminy, urzędach skarbowych, oddziałach lub jednostkach terenowych ZUS.

Dodatkowe zajęcia jakie realizuje szkoła:

• Zajęcia na wyższych uczelniach jako klasa patronacka,
  • Spotkania z księgowym, doradcą podatkowym, bankierem, agentem ubezpieczeniowym i finansowym,
  • wycieczki zawodowe m.in. do banku, zakładów produkcyjnych, instytucji ubezpieczeniowych,
  • Dzień Ekonomisty – pokaz umiejętności ekonomiczno – kadrowo- płacowych,
  • projekty w ramach programów z Unii Europejskiej,
  • wyjazdy studyjna na dwa, trzy dni do zaprzyjaźnionej szkoły z zagranicy,
  • zaświadczenie – warsztaty obsługi kas fiskalnych (z certyfikatem).

Technik ekonomista może pracować jako:

• Ekonomista,
  • Bankowiec,
  • Doradca finansowy,
  • Doradca inwestycyjny,
  • Doradca ubezpieczeniowy,
  • Agent ubezpieczeniowy,
  • Asystent menedżera,
  • Menedżer,
  • Urzędnik,
  • Sekretarka.

Zaplecze dydaktyczne szkoły:

• nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie ekonomiczno- rachunkowe,
  • pracownie komputerowe,
  • kształcenie praktyczne w renomowanych biurach rachunkowych, bankach, instytucjach, przedsiębiorstwach.