Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

12 listopada 2019 r. uczniowie klasy I LOd (profil promedyczny) z p. Marzeną Prajsnar i p. Anną Finfą wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Odwiedzili Muzeum Anatomii UJ na ul. Kopernika oraz Wydział Chemii UJ na ul. Gronostajowej, gdzie brali udział w zajęciach „Chemik na miejscu zbrodni”.

W Muzeum Anatomii oglądaliśmy preparaty anatomiczne przechowywane w formalinie, m.in. fragmenty mózgu człowieka (w przekroju), cały mózg człowieka z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, płody na różnym etapie rozwojowym, szkielety dziecięce i ludzi dorosłych, wszelkie organy ludzkie wypreparowane po to, by studenci i uczniowie mogli skutecznie uczyć się anatomii. Oprowadzał nas bardzo uprzejmy i ciekawie opowiadający o studiach medycznych pan Jacenty Urbaniak.

Na zajęciach w Wydziale Chemii UJ dowiedzieliśmy się jak należy zabezpieczyć różnego rodzaju ślady na miejscu zbrodni oraz jak te ślady, np. ślady po wystrzale czy daktyloskopijne analizuje się pod kątem wykrycia sprawcy.

Robiliśmy odlew gipsowy śladu buta, na podstawie którego identyfikowaliśmy sprawcę pod kątem nie tylko wielkości stopy, ale także wzrostu, postury i wad narządów ruchu.