Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

We wtorek 12 listopada uczniowie klas mundurowych II LOE i III LOE odwiedzili krakowską Szkołę Aspirantów PSP. Opiekunami wycieczki byli wicedyrektor Dariusz Niepokój, nauczyciel przedmiotów pożarniczych Marek Fejkiel oraz wychowawcy klas Marta Bobusia i Jerzy Rapa.
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Krosna by około godziny 9 dotrzeć do poligonu, który znajduje się w miejscowości Kościelec pod Krakowem. Na poligonie mogliśmy zobaczyć
trening kadetów i zapoznać się ze stanowiskami treningowymi takimi jak :

  • katastrofa budowlana/gruzowisko
  • komora rozgorzeniowa
  • stanowiska do ćwiczenia udzielania pomocy w wypadkach komunikacyjnych( autobus, samolot, śmigłowiec, samochód)
  • komora dymowa.

Szczególnie ta ostatnia była okazją do przećwiczenia umiejętności naszych uczniów ( co prawda bez dymu), co możecie zobaczyć na zdjęciach i czego zwłaszcza doświadczyła Pani Marta Bobusia ...

, wychowawca klasy II LOE, która została przetransportowana na noszach przez ścieżkę komory dymowej!

Po zwiedzeniu poligonu i treningu w komorze udaliśmy się do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, gdzie zapoznano nas z samochodami i sprzętem, który jest na ich wyposażeniu, odwiedziliśmy dyspozytornię, zwiedziliśmy szkołę – nasi uczniowie poza szansą na spotkanie z wykładowcą mogli również porozmawiać z kadetami Szkoły Aspirantów i zjeść bardzo smaczny i pożywny obiad w stołówce. Wycieczka była doskonałą okazją na zapoznanie się ze szkołą , kadrą i jak się okazało kadetami, jak również realiami szkoły i sprzętem, którym dysponuje. Wielu uczniów klas pożarniczych naszej szkoły w przyszłości chciałoby mieć możliwość uczenia się w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.