Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Aktualne projekty

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

Uczestnicy konkursu i inne zainteresowane grupy, które przybyły tego dnia do naszej szkoły w ramach "Dnia Zawodowca" obejrzeli program propagujący postać Jana Szczepanika w sali A 14. Wysłuchali piosenki pt. „Kto to polski był Edison” oraz wierszy o patronie napisanych przez uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali quiz o Janie Szczepaniku dostępny na szkolnej stronie internetowej oraz obejrzeli „Reportaż filmowy o Janie Szczepaniku”, nakręcony przez uczniów kółka filmowego i fragmenty filmu „Galicyjski geniusz”, nakręconego przez krakowską telewizję.


    W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 11 lutego 2020 r. w macierzystych szkołach brało udział 57 uczniów z 9 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych 28 uczestników z największą liczbą punktów.
Drugi etap finałowy odbył się 28 marca 2020 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krośnie podczas Dnia Zawodowca. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 9 szkół. W etapie finałowym nie wzięły udziału 4 z zakwalifikowanych osób z przyczyn zdrowotnych. Quiz finałowy został przeprowadzony w dwóch turach: o godz. 950 oraz o godz. 1020 na stanowiskach komputerowych w sali A16, a maksymalny czas pracy wynosił 10 min. Na tym etapie można było zdobyć maksymalnie 38 punktów (100%). Uczniowie pracowali z dostępem do Internetu, ponieważ logowali się na swoje konta na platformie edukacyjnej http://zsp1.fc.pl/moodle. Po zakończeniu pracy każdy uczestnik widział ilość zdobytych punktów. Do punktów z etapu finałowego dodano 20% punktów z  I etapu i na tej podstawie wyłoniono 3 laureatów finału i 3 wyróżnienia. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna.

"Dzień Zawodowca" w krośnieńskim "Szczepaniku"Wyniki etapu finałowego VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik – polski Edison i jego epoka” przeprowadzonego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie:


    1 miejsce – Maria Filar, SP w Ustrobnej
    2 miejsce – Karolina Chryń, SP w Kobylanach
    3 miejsce –  Mateusz Janas, SP Nr 14 w Krośnie


    wyróżnienie – Zuzanna Wojtuń, SP w Klimkówce
    wyróżnienie – Emilia Fruga, SP Nr 14 w Krośnie
    wyróżnienie – Monika Smoleń, SP w Króliku Polskim

                                                                                              Organizatorzy i Jury

Dyrektor ZSP Nr  1 w Krośnie Andrzej Gregorczyk
Bogusława  Kopczyk
Anna Zając
Katarzyna Ukleja

Reportaż z z wydarzeń, które odbyły się tego dnia w naszej szkole na krośnieńskim portal  www.terazkrosno.pl

i zdjęcia w szkolnej galerii.