24 października b.r. odbył się Szkolny Konkurs Papieski, który w naszej szkole zorganizowany został już osiemnasty raz.

Konkurs propaguje postać Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.

W tym roku 63 uczniów zmierzyło się ze znajomością życiorysu Świętego oraz znajomością Jego przemówienia na placu Zwycięstwa w Warszawie podczas I pielgrzymki do Ojczyzny.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Paulina Jucha z kl. 2 ab LO – 38 pkt.

Izabela Wilk z kl. 4 TE – 38 pkt.

Katarzyna Froń z kl. 1 d Log - 35 pkt.

Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w Konkursie serdecznie gratulujemy.

W dniu 9 października 2019r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

W tym roku szkolnym siódma edycja Olimpiady realizowana jest pod hasłem „Turystyka literacka i filmowa”. Ta forma turystyki kulturowej jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się od początku XXI w. Jej celem są miejsca i obiekty związane z życiem oraz działalnością twórców, a także uwiecznione w ich opracowaniach plenery.

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice z klas turystycznych: Anna Żurawska klasa 2 TT i Anita Leputa klasa 3TT. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Opiekunowie: B.Madejska, A.Pelc

Serdecznie  zapraszamy uczniów  klas I, II ,III oraz  IV do wzięcia udziału  w konkursie z JĘZKA NIEMIECKIEGO   "WELTSPRACHEN ABITUR "

Konkurs ma formę testu

Nagrody:

  • KAŻDY  z uczestników konkursu, niezależnie od uzyskanego wyniku otrzyma imienny dyplom uczestnictwa,
  • KAŻDY z uczestników  konkursu, niezależnie od uzyskanego wyniku może pobrać bezpłatnie  książkę: Słownik  trójjęzyczny.

KOSZT KONKURSU  10

Zgłoszenia do 18 października przyjmują nauczyciele języka niemieckiego.

Konkurs odbędzie się w dniach od 12 do 15 listopada. Dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie.

Zakres tematyczny  pod adresem:

http://www.wydawnictwo-synapsa.pl/konkursy-jezykowe/weltsprachen-abitur/zakres-tematyczny/

 ZAPRASZAMY!

Nauczyciele j. niemieckiego

Zapraszamy 13 czerwca 2019 r. do sali B24 o godzinie 9 reprezentacje 2-osobowe klas pierwszych do udziału w konkursie Matematyczny Czar Par. Uczestników konkursu wybierają nauczyciele matematyki uczący w danej klasie.

13 czerwca 2019 roku  (czwartek) o godzinie 8.30 odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy „Jan Szczepanik – polski Edison” adresowany do uczniów klas pierwszych.

Uczestnicy rozwiążą test na komputerze w sali A 19. Pytania obejmują informacje o biografii i wynalazkach patrona naszej szkoły, dostępne w publikacjach w bibliotece szkolnej i artykułach w Internecie.

Czytaj więcej...

Dnia 27 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich. Wzięli w nim udział uczniowie Liceum i Technikum. Laureatami zostali:

  1. Karolina Mlicka kl. II LO c
  2. Anna Górniak kl. I Te
  3. Kinga Szubra  kl. I Te

Drugim konkursem był konkurs na plakat z promujący Unię Europejską  i wybory do Parlamentu Europejskiego. Najlepszą  prace wykonała:

  1. Aleksandra Żebracka kl. II LO b

Organizatorem obu konkursów był p. mgr D. Pulnar. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

W dniu 28 maja 2019 r.  odbył się finał XII  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta. Organizatorem konkursu byli nauczyciele grupy ekonomicznej i hotelarskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli.

Konkurs poprzedziła konferencja zorganizowana przez nauczycieli „Rozwadowskiego Ekonomika”. Konferencja odbyła się pod patronatem Starosty Stalowowolskiego oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów w dniu 22 maja 2019 r.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników, w tym  uczennice naszej szkoły, Ewa Kiszka i Paulina Polak  z klasy II TH oraz  Zuzanna Świszcz  z klasy III TH.  

Ewa i Zuzanna zostały wyróżnione w konkursie i do domu wróciły z dyplomem i nagrodami  rzeczowymi od sponsorów.

Ewie i Zuzannie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun:  mgr Anna Karaś

Więcej informacji na stronie szkoły: http://ekonomik.stalowawola.pl/

W dniu 13 maja 2019 r. podczas VI sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego podsumowano i wręczono nagrody laureatom konkursu wiedzy konsumenckiej, który został zorganizowany przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Każda ze szkół, która uczestniczyła w konkursie, we współpracy z Rzecznikiem Konsumentów, wyłoniła ucznia, który uzyskał najwyższą liczbę punktów.

W naszej szkole konkurs wygrała EWA KISZKA z klasy II TH.


Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował starosta krośnieński, pan Jan Pelczar,  który wręczył je uczniom, gratulując wiedzy i życząc kolejnych sukcesów.

25 kwietnia 2019 r. w Przemyślu odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej Szkoły: Monika Mazur z klasy I LO c i Anna Górniak  z klasy I TE. Obie dziewczyny uzyskały wysokie wyniki, a Monika została laureatką tego etapu zajmując szóste miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w 7. Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej (der 7.regionale Rezitationswettbewerb der deutschsprachigen Poesie "Am Anfang war die Poesie").

Zgłoszenia uczestników do 17.05.2018 r. u nauczycieli języka niemieckiego

Adresaci: m.in. uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych z Przemyśla i okolic

Termin: Konkurs odbędzie się 30. 05.2019r o godz.9.30 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu

Czytaj więcej...